Для розуміння контексту він самостійно прочитав книгу Романа Савіна «Тестування DOT COM або Посібник по жорстокому поводженню з багами в інтернет-стартапах». «Це такий посібник для чайників, щоб принаймні зрозуміти, що це таке», — пояснює Роман. Автори мають багаторічний досвід і сильний бекграунд, інформацію подають академічною мовою, тому часом її важко сприймати. Використовуючи власний практичний досвід, автори розповідають, як модернізувати процес Quality Assurance, не докладаючи додаткових часових зусиль.
Це одне з найякісніших видань в IT-літературі від російських авторів. А деякі й зовсім вважають його кращою книгою з тестування ПО – просто почитайте відгуки. Автор пише так жваво, що здається, ніби ви читаєте першокласну белетристику, а не набір лекцій з кейсами.
Джанет Грегорі, Лайза Кріспін – «agile-тестування Навчальний Курс Для Всієї Команди»
Якщо ви непогано знаєте англійську, але нічого не чули про тестування ПЗ – зверніть увагу на «Software Testing». Книга допоможе спробувати себе в цій області. У посібнику досить багато води та образних порівнянь, але це навіть добре – так новачкові простіше засвоювати інформацію.
Це саме ті вакансії, на які можуть розглядатися кандидати без досвіду роботи за фахом. На такі позиції і слід відправляти резюме, якщо у вас відсутній необхідний досвід роботи. Ця класична праця для тестувальників, яка вперше була опублікована в 1979 році, видається вже втретє. Багато успішних фахівців закладали свій професійний фундамент, ґрунтуючись на цій книзі по QA-тестування. Саме тому сьогодні ви навряд чи зустрінете хоч один серйозний рейтинг літератури з тестування ПО, де не згадується ця книга.
Тобіас Клейн – «щоденник Мисливця За Помилками Подорож Через Джунглі Проблем Безпеки Програмного Забезпечення»
Ще один приклад якісної літератури з тестування ПЗ. Ця книга підійде новачкам як навчальний посібник, а також менеджерам IT-компаній, якщо функції QA-фахівців лягають на самих розробниках (часто вважається, що це нормально). Виданню вже понад 20 років, тому на актуальні приклади не розраховуйте.
Ця книга з QA-тестування демонструє кейси та саму професію з точки зору менеджера. Тут технічний директор Google живою мовою описує всю процедуру тестування продуктів різного масштабу в найбільшій IT-корпорації. Книга підійде скоріше не тим, хто вдається в питання truedetective.agency «як робити», а аудиторії, якій цікаво, хто такі тестувальники, які у них цілі та завдання. Загалом, відмінне видання на додаток до основного списку. Проте від пропозицій Роман відмовляється. Я не хочу, щоб мене виділяли — я такий самий співробітник, як інші.
Добре ілюструвана, написана живою мовою, книга про тестування програмного забезпечення в області інтренет-технологій, стартапів, зокрема. У книзі викладено досвід автора, накопичений в роботі в західних компаніях. Практика, корисна як тестувальникам, розробникам, так і всім, кому цікавий Інтернет.