Categories

Przyszłość sponsoringów eSports: kto inwestuje i dlaczego?

June 1, 2023by globe0

ESports przeszedł długą drogę od pierwszego turnieju gry wideo w 1972 roku. Dzisiaj konkurencyjne gry to przemysł o wartości wielu miliardów dolarów z milionami fanów na całym świecie. Wraz ze wzrostem eSports również liczba firm chętnych do inwestowania w sponsoring. W tym artykule zbadamy przyszłość sponsoringu e -sportowego i przyjrzymy się niektórym firmom i markom inwestującym w e -sport.

tym finały ESL Pro
GGBet kasyno

Wzrost sponsorowania eSports

W ciągu ostatnich kilku lat eSports szybko się rozwinął, przyciągając zarówno fanów, jak i inwestorów. Przemysł stał się coraz bardziej popularny wśród młodych dorosłych, a ponad 70% fanów eSports nie ukończyło 35 lat. Doprowadziło to do wzrostu popytu na sponsoring e -sport.

Sponsoring e -sportowy są podobne do tradycyjnych sponsoringów sportowych, ale z kilkoma kluczowymi różnicami. Po pierwsze, sponsoring e -sport. Ponadto sponsoring eSports może być tańszy niż tradycyjne sponsoring sportowy, co czyni je atrakcyjną opcją dla firm, które chcą dotrzeć do młodszej publiczności.

Kto inwestuje w sponsoring e -sportowy?

Wiele firm inwestuje teraz w sponsoring e -sportowy, w tym jedne z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Oto tylko kilka firm i organizacji, które angażują się w eSports:

Coca-Coli

 • Coca-Cola jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, a ostatnio dokonali znacznych inwestycji w sponsoring e-sportowy.
 • Sponsorowali kilka dużych wydarzeń e -sportowych, w tym Mistrzostwa Świata League of Legends i Overwatch League.
 • Inwestycja Coca-Cola w eSports pokazuje, jak poważnie biorą branżę i jak bardzo wierzą w jej potencjał jako platformy marketingowej.

Intel

 • Intel ma długą historię zaangażowania w eSports, pochodzącą z pierwszych dni gry konkurencyjnej.
 • Są głównym sponsorem Intel Extreme Masters, jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów e -sportowych na świecie.
 • Inwestycja Intela w eSports pomogła w legitymizacji branży i odegrała kluczową rolę w jej rozwoju.

czerwony Byk

 • Red Bull to kolejna ważna marka, która szybko rozpozna potencjał sponsoringu e -sportowego.
 • Sponsorowali kilka najlepszych drużyn e -sportowych i wydarzeń, w tym turniej Red Bull Kumite Street Fighter.
 • Ich inwestycja w eSports odniosła wielki sukces, pomagając podnieść profil branży i przyciągnąć więcej fanów.

Mercedes-Benz

 • Mercedes-Benz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w branży motoryzacyjnej, a ostatnio weszli w świat sponsorowania e-sportowego.
 • Współpracowali z Esports Team SK Gaming, a także sponsorowali kilka dużych wydarzeń e -sportowych, w tym finały ESL Pro League.
 • Inwestycja Mercedes-Benz w eSports pokazuje, że widzą potencjał wzrostu w sektorze i uważają, że eSports może pomóc w osiągnięciu młodszej grupy demograficznej.

Dlaczego firmy inwestują w sponsoring e -sportowy

Dlaczego więc tak wiele firm inwestuje w sponsoring e -sportowy? Jest kilka powodów:

Tysiąclecia

Jak wspomnialiśmy wcześniej, eSports stał się niezwykle popularny wśród młodych dorosłych. Doprowadziło to wiele firm do inwestowania w sponsoring e -sportowy jako sposób na osiągnięcie tej lukratywnej grupy demograficznej.

Nowa platforma marketingowa

ESports stanowi nową i ekscytującą platformę marketingową dla firm do dotarcia do konsumentów. Ponieważ tradycyjne metody reklamowe stają się mniej skuteczne, wiele firm zwraca się do sponsoringu e -sportowego jako sposobu na połączenie się z fanami w bardziej autentyczny i angażujący sposób.

Globalny zasięg

Esports ma globalną bazę fanów, a miliony fanów dostrajają się do oglądania wydarzeń z całego świata. To sprawia, że ​​jest to doskonała okazja dla firm, które chcą zbudować swoją markę na globalną skalę.

Są głównym sponsorem Intel Extreme

Wniosek

Przyszłość sponsoringu eSports wygląda bardzo jasno, a wiele firm inwestuje w branżę. W miarę wzrostu e -sportów, prawdopodobnie zobaczymy jeszcze więcej marek. A ponieważ przemysł staje się bardziej główny, możemy spodziewać się sponsoringu e -sportowego stać się jeszcze ważniejszą częścią strategii marketingowych firm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Map
Contact
Suite 12 Liguanea Post Mall 115 Hope Road Kingston 6 Jamaica
Social

Designed by BluePeak Digital Limited.